• جدید
تعداد

شب های قدر کربلای پنج

نویسنده: نصرت‌الله محمودزاده

روایتی از هفتاد و پنج روز حضور در عملیات کربلای پنج

شرح خاطراتی از سنگرسازان بی سنگر و بسیجیان و حماسه آفرینی همرزمان که نویسنده در مدت زمان حضورش در منطقه عملیاتی کربلای پنج بیان میکند.

این کتاب حدیثی است واقعی که بدون کوچکترین دخالت در حوادث آن به نگارش درآمده است تا حماسه نام‌بردگان به عنوان سندی در تاریخ ثبت شود.

نصرت الله محموزاده، نویسنده پیشکسوت در حوزه ادبیات پایداری و مقاومت که با حضور مستمر در مناطق عملیاتی دوران جنگ تحمیلی و ثبت و ضبط آثار معنوی و عملیاتی به جا مانده از دفاع مقدس توانسته است فاخر ترین آثار در حوزه جنگ  را به تصویر بکشد.

از جمله آثار این نویسنده میتوان به بستر آرام هور، جاده امن هور، جاده بهشتیان، حماسه هویزه و ... اشاره کرد.

30٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیده متن

هنگامی که عملیات «رمضان» در تیر ۱۳۶۱ از محور شلمچه- بصره انجام گرفت، عراق به بصره حساس شد و شرق آن را با پیچیده‌ترین استحکامات مجهز کرد تا مانع پیش‌روی رزمندگان شود. از آن زمان به بعد، شلمچه عملیات کاملی به خود ندید و جبهه به شکل پدافندی دوطرفه درآمد. اما ناگهان پس از آرامشی چندساله، جاد‌هٔ بین‌المللی شلمچه- بصره بستر رفت‌وآمد چندین لشکر زرهی و پیاده‌نظام شد. تیم‌های مهندسی جهاد سازندگی چند جاده را شن‌ریزی و تسطیح کردند تا عبورومرور لشکر‌ها به بهترین شکل انجام گیرد. هر تیم با تمام توان روی یکی از جاده‌هایی که از جادهٔ اصلی شلمچه- بصره جدا می‌شد، مشغول به کار شد. چیزی‌ به آغاز عملیات نمانده بود و محدودیت زمانی، نیرو‌ها را زیر فشار قرار می‌داد. گرچه هنوز بیشتر بچه‌ها از جزئیات عملیات خبر‌ی نداشتند و هرلحظه منتظر خبری تازه‌ای از منطقهٔ عملیات بودند؛ ولی به‌خاطر مشخص بودن زمان عملیات، چاره‌ای جز تحویل جاده‌ها در وقت مقرر نداشتند. دامنهٔ فعالیت آن‌قدر گسترده بود که بیشتر گردان‌های مهندسی جهاد درگیر کار شده بودند. در این حال هرکس وارد منطقهٔ شلمچه می‌شد، به‌راحتی می‌توانست گستردگی عملیات را حدس بزند….

 

ویژگی‌ها

موضوع
دفاع مقدس
نویسنده
نصرت الله محمو زاده
شابک
978-600-92498-0-0
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
تعداد صفحات
367
سال انتشار
1390
نوبت چاپ جاری
چهارم
وزن
423

16 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: