کتاب اگر هندوانه میوه ممنوعه بود
یک داستان طنز از سفر زیارتی آموزشی دانش آموزان نخبه موسسه شهید کاظمی به مشهد مقدس
تعداد

اگر هندوانه میوه ممنوعه بود

نویسنده: موسسه شهید کاظمی

داستانی بلند برگرفته از خاطرات اردوی مشهد نخبگان موسسه شهید کاظمی.

این داستان طنز که از خاطرات مستند دانش آموزان در اردو بهره گرفته شده است ،طرح شکایتی را مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران، در دادگاه لاهه مطرح میکند.

6٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

اردویی که خاطره ساز شد. نخبه های موسسه شهید کاظمی عازم مشهد الرضا شدند تا روایتی خواندنی به یادگار بگذارند.

برشی از کتاب:

بالاخره با هزار بدبختی آمدیم توی سالن. حالا خوب است هزار مدل از انواع کارت های سبز و زرد و آبی داشتیم وگرنه مثل آن آدم ها پشت درهای بسته گیر بودیم. از اولش دم خدا گرم.

عجب کلاسی دارد، بابا دادگاهی است برای خودش!!!

آدم مجرم هم که می شود باید بین المللی باشد.

حسابی شلوغ است و همه را بعد از ورود از در با هزار و یک دلیل و مدرک باز از ایکس ری و شنود یاب و همه چی یاب رد می کنند و تا فیها خالدونش را می گردند. یک محفظه شیشه ای ضد گلوله جایگاه شاهدان است.

این وسط بیشتر از همه پدر و مادر یکی از شاهدان حسابی ناله و فریاد می کنند می گویند از سر نوشت بچه شان هیچ اطلاعی ندارند.

دادگاه پر از آدم های رنگ و وارنگ است. از آن آدم ریشی های با چفیه گرفته تا زن های فمنیست ایرانی مقیم اروپا و سیاه پوستان انجمن های مخالف تبیض نژادی تا یکسری بچه مدرسه ای دختر و پسر که انگار آمدند اردو و البته یکسری خانواده هایشان. از متهمین هم هنوز خبری نیست.

وسط این شلوغی و هیاهو صدای داد و فریاد زنی بیشتر از هم به گوش می رسد که البته بخاطر توجه بیشتر خبرنگارها شده یک سوژه خبری و تا جایی که من فهمیدم بچه شان یکی از قربانیان توطئه بوده است و ناپدید شده است و تا کنون هیچ خبری از او ندارند از همه بدتر اینکه بچه شان دختر است و گم شدن دختر در ایران یعنی ماجرایی ناموسی!!

همه دارند آماده می شوند زمان رسمی شروع دادگاه را 10 اعلام کرده بودند و الان به ساعت من ساعت از 10:30 گذشته است از اروپایی ها تاخیر بعید است ولی احتمالا تاثیر حضور زیاد ایرانی ها در دادگاه است و زمان ارزشش را از دست داده است!! از این جا به بعد سعی می کنم مکالمات دادگاه را هم تا حد امکان بدون نقص بنویسم. بعد می شود از زاویه های مختلف نقدشان کرد و کلی مقاله جنجالی در آورد. یعنی بگویی نگویی یک مجموعه مقاله داغ برای یکی دو ماه خواهیم داشت البته بسته به حاشیه ها و فضای بین المللی و دادگاه تجدید نظر دارد اگر کار به آنجا ها بکشد.

 

 

منشی دادگاه اعلام می کند: به احترام قاضی همه قیام کنند.

همه بر می خیزند ....

 

هرکتابی را قصه ایست؛ یادت باشد شاید قصه ی بعدی، زندگی ات را متحول کند.

موسسه شهید کاظمی

ویژگی‌ها

شابک
9786008200369
نوع جلد
شومیز / جلد نرم
قطع
رقعی(21*14)
تعداد صفحات
104
سال انتشار
1395
نوبت چاپ جاری
دوم
وزن
158

16 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: