• جدید
کتاب جاسوس استورم خاطرات جوان دانمارکی از قاچاق، مسلمان شدن و سلفی گری تا ارتداد، جاسوسی و کشتن بزرگان القاعده
تعداد

جاسوس استورم

خاطرات جوان دانمارکی از قاچاق، مسلمان شدن و سلفی گری تا ارتداد، جاسوسی و کشتن بزرگان القاعده

استورم، جوانی دانمارکی است که در خانواده ای پرتنش به دنیا آمده، فرایند تحصیلی بسیار ناموفقی داشته، در نوجوانی وارد گروه های خلافکار شده، بعد طی اتفاقی با اسلام آشنا و مسلمان شده، به انگلیس و بعد از آن کارش به یمن کشیده شده است. استورمِ بدون دین، که مسلمان شده، به زودی سلفی و سپس تکفیری و در نهایت با شبهه ای بسیار سست مرتد می گردد. این تحول مجدد او سبب همکاری با دستگاه اطلاعاتی  و یاری رساندن به ترور یکی از تاثیر گذارترین شخصیت های القاعده، انور العولَقی، منجر می گردد.

وحید خضاب نویسنده و مترجم معتقد است: عرصه دشمن شناسی، شبیه به عرصه شناسایی عملیات نظامی است و جایی برای سانسور ندارد از این رو باید از تمامی ابعاد با نگاهی منصفانه وراد شویم.

27٬000 ‎تومان
بدون مالیات محصول موجود است و میتوانید سفارش دهید

گزیده متن

دوباره داشت ترس و وحشت برم می داشت. سفرم برای ملاقات با انور العولقی تمام شده بود، ولی اگر دستگاه اطلاعاتی یمن از طرح من خبردار شده و اجازه داده بودند سفرم را تکمیل کنم [و به اینجا برسم تا بازداشتم نمایند]یا اگر خود عولقی دیگر به من اعتماد نداشت [و می خواست در اینجا بلایی به سرم بیاورد]چه؟ از آن گذشته، فدیه هم اینجا بود. او عولقی را می شناخت و می دانست که ما با هم دوستیم، ولی از قصد واقعی من هیچ خبر نداشت.

ویژگی‌ها

موضوع
دشمن شناسی
نویسنده
مورتن استورم
مترجم
وحید خضاب
شابک
978-622-6609-84-5
نوع جلد
شومیز/ جلد نرم
قطع
رقعی
تعداد صفحات
248
سال انتشار
1398
نوبت چاپ جاری
اول
وزن
318
شناسه ملی
5508514
تاریخ ثبت اطلاعات
1398/11/4

16 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: